آذربایجان

 

 
  آنا صحیفه ►►► سیاست اجتماعی ملی تاریخ ادبیات و هنر  
 

نسخه قابل چاپ

حمید دادیزاده (تبریزی)

تاریخ اسرائیل، بیش از نیم قرن آپارتاید
اشغالگری و خونریزی

 

  "یک میلیون عرب به اندازه ناخن دست یک یهودی ارزش ندارد". این سخن یک کشیش یهودی است. با این اندیشه تاریخ اسرائیل آغاز می شود. تاریخی که حتی مردم شریف و صلح طلب اسرائیل هم با آن مخالفند ...

 

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com کشتار در فلسطین
 

 به این تصویر نیک بنگرید و تاریخ را ورق بزنید. اینجا صبرا و شتیلاست. ارتش اسرائیل در برابر حیرت جهانیان و تایید مستقیم امریکا و با زرادخانه اهدائی او این فاجعه انسانی را آفرید. اوج تراژدی به قدری بود که خود امریکا نتوانست قطعنامه سازمان ملل را در محکومیت این جنایت علیه بشریت وتو کند. تاریخ این بربریت اسرائیل ۱۶ سپتامبر ۱۹٨۲ است. مردم بی دفاع فلسطین را در پناهگاشان قتل و عام کردند، کاری که قبلا در دیر یاسین اتفاق افتاده بود. تاریخ ورق می خورد. اسرائیل ماشین جنگی خود را با پول و اسلحه امریکا مدرن تر و مخرب تر می نماید .
تاریخ اسرائیل از بدو تاسیس تاریخی است مبتنی بر آپارتاید، اشغالگری و تجاوز. کودکان عرب   بی دفاعترین قربانیان این رژیم بوده اند. چرا؟ چون که در قاموس فکری صهیونیستها کشتار کودکان نسل فلسطینیان را از بین می برد. این تاریخ کرونولوژی وحشتناکی دارد، که بر قتل و عام فجیع مردم در داخل خانه هایشان استوار است .
صهیونیستها به قول نویسنده ای تنها بر "نیروی برق آسای آتش ارتش" خویش می نازند. آنان هرگز خواهان صلح نبوده اند.اسرائیل عمدا غیرنظامیان را هدف قرار میدهد. سازمان دیده بان حقوق بشر در گزارش اول اوت ۲۰۰۶ اسرائیل را به خاطر جنایت علیه بشریت محکوم کرد .
کشیش یهودی یاکف پیرن می گوید:یک میلیون عرب به اندازه   ناخن دست یک یهودی ارزش ندارد. این اندیشه خشونت طلبانه چراغ راهنمای اسرائیل در هولوکاست و آدم کشی علیه فلسطین و لبنان بوده است. اندیشه ای که بر فزونی طلبی و خون ریزی کلان استوار است. اینجا هم "کانا" در لبنان است. نیم قرن تاریخ اشغالگری و نسل کشی اسرائیل همچنان بی رحمانه ادامه دارد. تاریخی که به سخن محققین تروریسم را آبیاری کرده، نفرتها را دامن زدهاست .
تاریخ سراسر آپارتاید ادامه دارد. کودکان بیگناه عمدا هدف قرار گرفتند و بیش از ۶۰ کودک بیگناه در حمام خونی غرقه شدند. قدرتمندترین کشور جهان با این جمله که اسرائیل حق دفاع از خود را دارد بر این جنایت که دیده بان حقوق بشر آن را جنایت علیه بشریت نامید عملا بر این جنایت صحه گذاشت.ا
مقاومت یک پارچه مردم در لبنان این بار ورق تازه ای بر تاریخ سراسر وحشت و خون افزود .به سخن تام فریدمن که خود یکی از مدافعین سرسخت حمله امریکا به عراق و حمله اسرائیل به لبنان بود ارتشیان اسرائیلی روحیه خود را باخته اند. آیا نائره تانکها و نعره خمپاره ها خاموش خواهد شد؟ آیا مردم صلح دوست جهان که خواهان زندگی صلح آمیز اسرائیلیان و فلسطینیان و مردم لبنان هستند باز هم شاهد زوزه های نفربرها و ضجه های مادران هر دو طرف خواهند بود. به نظر می رسد که مقاومت یک پارچه مردم لبنان در برابر نقشه های امریکا که اسرائیل در حال پیاده کردن آن بود و مخالفت صلح دوستان اسرائیلی با این کشتار و اشغالگری عریان معادله را تعییر دهد. تاسف آور این است که بخش وسیعی از روشنفکران ایرانی در برابر این جنایات اسرائیل سکوت کردند و تاسف آورتر آن که عده ای از هواداران سلطنت پهلوی با تیلیغ اقدامات اسرائیل و "آزادی بخش" خواندن این عملیات وحشیانه نام خود را بار دیگر در کنار جنایتکاران تاریخ   ردیف نمودند .

 

 
 

 

ذربایجان" دا یازیلان مطلب لردن باشفا سایت لار ویایینلاردا فایدالانماق،
 یالنیز یازیچی، ترجمه چی و قایناق آ
دلارینی چکمکله آزادیر.